טכנולוגיה

איך זה עובד?

בינה מלאכותית

בינה מלאכותית (AI) היא תוכנת מחשב מתקדמת ורבת עוצמה שפועלת באופן המחקה תהליך חשיבה אנושי ומאפשר ללמוד ולהגיע באופן עצמאי למסקנות שנובעות ממספר גדול מאוד של נתונים.

עקרון פעולה

באמצעות תצפיות על מאות משכנתאות, המערכת מבצעת הנדסה לאחור ומתחקה אחר עצי ההחלטה המשכנתאיים של כל אחד מהבנקים, הנוסחאות שבאמצעותן כל בנק קובע את ריביות המשכנתא לכל לווה.
מצוידת בעצי החלטה זהים לאלה של הבנקים, המערכת מסוגלת לחזות בדיוק מוחלט את הריביות האפשריות לכל לווה, בכל משכנתא אפשרית בכל אחד מהבנקים.
המערכת מאפשרת להגיע לתובנות מרחיקות לכת ביחס לאופן ניהול מכרז הריביות בין הבנקים, לחזות בדיוק את יציבות המשכנתא וההחזר החודשי ולספק עוד מידע רב בעל ערך משמעותי.

פיתוח המערכת

תהליך פיתוח המערכת החל כרעיון למיזם חברתי בתחום המשכנתאות בשנת 2015 כאשר לצד פיתוח תוכנה מתקדמת נדרש גם איסוף וניתוח כמויות גדולות מאוד של מידע משכנתאי.
מאז נדגמה המשכנתא הראשונה ועד לכתיבת שורות אלו, נדגמו למערכת 947 משכנתאות מאומתות ולמעלה מ 104,000 שדות וסוגי נתונים, מה שהופך את אופטימה לכלי ייחודי מסוגו בעל יכולת תחזית ריביות בדיוק חסר תקדים.

העתיד של אופטימה

נכון להיום, משמשת אופטימה לצורך חיזוי משכנתאות בלבד.  התפתחות הטכנולוגיה עליה מבוססת אופטימה, צפויה לאפשר לאופטימה לספק ערך רב גם בתחומים נוספים, אשראי כללי, ביטוחים, ניהול סיכונים ועוד. 

משכנתא אופטימלית

משכנתא אופטימלית בפני כל מבקש משכנתא, עומדות הרבה מאוד משכנתאות אפשריות. אחת מהן, ורק אחת, היא המשכנתא הטובה מכולן, המשכנתא האופטימלית. מה במשכנתא הזו עושה

קרא עוד >>

אופטי-מה?

אופטי-מה? אופטימה היא מערכת בינה מלאכותית לחיזוי התנהגות כלכלית רציונלית. מה היא מסוגלת לעשות? איך היא עושה את זה? איך זה קשור למשכנתאות? ומה הסכום

קרא עוד >>

איך בנקים חושבים?

איך בנקים חושבים? הדרך שבה בנקים חושבים אינה הפרמטר הכי משפיע על ריבית המשכנתא. היא הפרמטר היחידי שמשפיע. איך נקבעות הריביות של המשכנתא? מדוע הן

קרא עוד >>