מחשבון משכנתא

  • כולל התחשבות בכושר החזר
  • כולל התחשבות בשיעור מימון
  • מאפשר לדעת בדיוק כמה משכנתא אתה יכול לקבל

מומלץ לקרוא את ההסבר לשימוש במחשבון המשכנתא

מחשבון תכנון משכנתא

לפני שיוצאים לחפש דירה, צריך לדעת מה התקציב שעומד לרשותכם.הסכום לרכישת הדירה בנוי משני חלקים: הון עצמי ומשכנתאההון העצמי, הוא סכום הכסף שעומד לרשותכם מחסכונות או מכל מקור אחר, שאינו הבנק.
החלק השני הוא המשכנתא.בנק ישראל קבע כללים ומגבלות שכדי לקבל משכנתא, הכרחי לעמוד בהם. השתיים החשובות ביותר הן אלה שמכתיבות את גובה המשכנתא המירבי שבאפשרותך לקבל.

הון עצמי ושיעור מימון

שיעור מימון הוא היחס באחוזים, בין סכום המשכנתא לשווי הדירה.לדוגמא, דירה ששוויה 1,000,000 ₪ והמשכנתא המבוקש היא 400,000 ₪, שיעור המימון הוא 40%.בכל רכישת דירה, חייב הרוכש לממן חלק מהרכישה שלא באמצעות המשכנתא אלא מכספו שלולרכישת דירה ראשונה, עליך להחזיק בהון של לפחות 25% משווי הדירה, כלומר שיעור המימון המירבי הוא 75%.לרכישת דירה להשקעה, עליך להחזיק בהון של לפחות 50% משווי הדירה, כלומר שיעור המימון המירבי הוא 50%.במקרה של דירה ראשונה, ניתן לקבל משכנתא עד 75% משווי הדירה, כלומר, נדרש הון עצמי של 25% לפחות.במקרה של דירה נוספת, ניתן לקבל עד 50% משווי הדירה, כלומר נדרש הון עצמי של 50% לפחות.

הכנסה פנויה והחזר חודשי

הכנסה פנויה היא ההפרש בין ההכנסה של משק הבית לבין גובה החזר ההלוואות החודשי.במשק בית שההכנסה החודשית שלו היא 20,000 ₪ והחזר ההלוואות החודשי הוא 3,000 ₪, ההכנסה הפנויה היא 17,000 ₪.במשק בית שאין לו הלוואות כלשהן, ההכנסה הפנויה שווה לסכום ההכנסה של המשק הבית.כל הלוואה לרכישת דיור, מוגבל ההחזר החודשי בהוראת בנק ישראל ל 40% מההכנסה הפנויה והבנקים אף נוטים להחמיר ומגבילים את ההחזר ל 30% מההכנסה הפנויה.

מחשבון משכנתא חכם

באמצעות מחשבון המשכנתא הבא, ניתן לחשב בקלות רבה את סכום המשכנתא המירבי שבאפשרותך לקבל. המחשבון מציג את המשכנתא המירבית האפשרית תחת מגבלת שיעור המימון וגובה ההחזר.

חשוב לזכור

חשוב לזכור
מחיר הדירה עצמה, אינו השורה התחתונה. בכל רכישת דירה, לכל מטרה, תמיד ישנן עלויות נוספות.
חשוב לקחת אותן בחשבון בתכנון הפיננסי לרכישת הנכס.